O Wydawnictwie Dygresje

Jesteśmy marką DM Sorus, która w 2016 roku oddzieliła się od naukowego, a później podróżniczego Wydawnictwa Sorus, które ma za sobą ćwierćwiecze funkcjonowania w branży.

Nasza obecna działalność zakłada wydawanie książek w ramach usługi, zatem wyłącznie przy własnym finansowym wkładzie Autora.

Zajmujemy się publikowaniem książek beletrystycznych i naukowych. Wydajemy także poezję, dokument i literaturę dziecięcą. Książki z naszym logo charakteryzuje nie tylko profesjonalizm wydania, ale przede wszystkim satysfakcja czytelnika, który otrzymuje od nas historię ekscytującą i pięknie urozmaiconą graficznie. Wszystko w myśl głównego hasła imprintu: Mocne słowa, intensywne doznania.

Nasi autorzy są twórcami obdarzonymi charyzmą, którzy dzięki naszemu wsparciu z sukcesem debiutują w świecie literackim, jak choćby Arun Milcarz ze swoją książką Czad. W poszukiwaniu straconego. Podczas Warszawskich Targów Książki w 2017 roku wydany wspólnymi siłami debiutancki reportaż został nagrodzony przez redakcję Magazynu Literackiego KSIĄŻKI Nagrodą Magellana w kategorii Najlepsza Książka Reportażowa.

Jesteśmy również bardzo cenieni w środowisku naukowym ze względu na wysoką jakość publikacji i dbałość o szczegóły. Równie drobiazgowo zajmujemy się każdą inną książką, którą zdecydujemy się wydać.

Teksty autorów wysyłane do naszej redakcji są poddawane selekcji z powodu sporej popularności naszego wydawnictwa. Nie każdy utwór możemy opublikować, ale gdy zdecydujemy się na takie działanie, dokładamy wszelkich środków, by ostateczna forma książki spełniała oczekiwania autora oraz wymogi wydawnicze. Uwzględniamy wszelkie sugestie na temat okładki, konsultujemy korekty oraz zabiegi promocyjne.

Do spróbowania swoich sił i wysyłania propozycji wydawniczych zachęcamy każdego; zarówno doświadczonych twórców, którzy mogą się poszczycić już opublikowaniem kilku książek, jak i debiutantów.